İçeriğe geç

Hayat Çiğköfte Gibi Olmalı

Yazar: Aykut ÖZDEMİR

Ben güçlendikçe, kindar olmanın aslında güçsüzlüğün ezik bir yansıması olduğunu daha iyi fark ediyorum. Geriye dönüp, güçlü ve alaycı bir tebessüm etmek, aslında alınabilecek en büyük intikamdır zamandan, ve diğer her şeyden…

Tam büyüdüm artık derken, aslında dün ne kadar küçük olduğumu fark ediyorum. Yarın daha olgun olacağını bilmek, bugün de daha olgun yapıyor insanı. Önemli olan, yaşla orantılı olarak fiziken ve zihnen büyürken, ruhen genç kalabilmek :) İçindeki o çocuğu asla öldürme !

Aynaya her gün daha barışık bakıyorum. Sanırım geçmişin güzelliklerine hasret duyup, yarının korkularını yaşamak yerine, geçmişe iyisi ve kötüsüyle gülüp geçmek, yarına pozitif bakıp, anı iyi yaşamak en doğrusu. O zaman aynadaki senle barışık kalabilirsin.

Hayatımıza giren her şey, hayatımız kadar var. Sadece bizi mutlu eden şeylerin hayatımıza dahil olmasına izin vermeliyiz, ya da hayatımıza dahil olan şeylerden keyif almalıyız. Bunu başarabildiğin kadar mutlusundur.

Bir kere yaşıyorsun. Yapacak çok şey var, ama tek bir hayatın var. Asla ertelememek lazım. Her şey çok hızlı geçiyor, zamanını keşkelerle doldurmamak lazım. Acıdan nefret ediyorum ama çiğköfteyi çok seviyorum. Hayat da öyle olmalı. Her şey tadındaysa, hayat güzeldir. Bol şans…

Bu Şiiri Oyla:
[Oylayan: 0 Puan: 0]
Tarih:Karalamacalar

İlk Yorumu Siz Yapın

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir